hirsha
08 اسفند 1401 - 18:21

آماده‌باش دستگاه‌های امدادی و اجرایی استان بوشهر در نوروز

بوشهر- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار بوشهر بر آماده‌باش دستگاه‌های امدادی، اجرایی، خدماتی و عملیاتی استان برای مقابله با حوادث احتمالی در ایام تعطیلات نوروز تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد هادی رستمیان بعد از ظهر دوشنبه در جلسه ستاد پیشگیری هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان بوشهر با اشاره به حجم تردد در جاده‌های استان در ایام تعطیلات نوروز، اظهار داشت: سال گذشته حجم تردد مسافران در جاده‌های استان بوشهر نسبت به سال‌های قبل افزایش یافت و این استان از نقاط پرتردد و گردشگر پذیر معرفی شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار بوشهر با اشاره به پیش‌بینی بارش باران در اسفند ماه تا اوایل فروردین ماه خاطر نشان کرد: بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان بوشهر از ۲۹ اسفند تا ۷ فروردین بارش‌های مطلوبی در استان پیش‌بینی شده است.

وی با تأکید بر آماده‌باش دستگاه‌های امدادی، اجرایی، خدماتی و عملیاتی برای مقابله با حوادث احتمالی تصریح کرد: اقدام لازم برای پیشگیری از جاری شدن سیل، پاکسازی معابر و لایروبی پل‌ها از سوی دستگاه‌های ذیربط انجام شود.

رستمیان بر تشکیل جلسات مدیریت بحران در شهرستان‌ها و شهرداری‌های استان بوشهر تاکید کرد و افزود: باید اقدامات لازم در ذخیره‌سازی آب روان و کنترل سیلاب در فصل بهار ناشی از بارندگی در دستور کار دستگاه‌های اجرایی قرار بگیرد.

وی از افزایش میزان بارش باران در سال جاری نسبت به سال گذشته خبر داد و خاطر نشان کرد: بررسی اداره کل هواشناسی استان بوشهر حاکی است میزان بارش باران امسال به ۳۰۹ میلیمتر رسیده و بیش از ۸۰ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار بوشهر بر قرار گرفتن امکانات اطفا حریق دستگاه‌ها در اختیار مدیریت بحران استان تأکید کرد و بیان کرد: ساماندهی گروه‌های مردمی و جهادی برای همکاری با مدیریت بحران در بخش‌های مختلف یک ضرورت است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1061775